Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Дниетану 2 сынып. 2013-2014.docx
Скачиваний:
123
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
6.1 Mб
Скачать

2 Сынып

Дүниетану. Сабақ №

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: Адам құқығының жалпыға бірдей Декларациясы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Адам құқығының жалпыға бірдей декларациясының бірқатар маңызды баптарымен таныстыру. Оқушыларға еліміздің Ұлы заңы – Конституция туралы мәлімет беру. Заңның шын мәнісінде адамның денсаулығын, тыныштығы мен қуанышын, жеке басының мүддесі үшін қызмет ететінін ұғындыру. Әрбір адамның жеке бас азаттығын сыйлауды үйрету.

Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.

Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Суреттер

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Оқулықпен жұмыс.

Адам құқығының жалпыға бірдей декларациясы не үшін керек?

Адам құқығының негізгі ережелерін анықтау үшін адам құқығының жалпыға бірдей декларациясы жасалды.

Адам құқығының жалпыға бірдей декларациясының негізгі баптарымен танысу.

5, 12, 19, 26-баптармен танысу.

- Мәтінді мәнерлеп оқу.

  • Дауыстап кезекпен оқыту.

- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту

Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмалар:

  1. Қинау, қатал қатынас жасау дегенді қалай түсінесің?

  2. Қаталдықты неге ақтауға болмайды?

  3. Қаталдыққа тыйым салатын заң?

  4. Біреуді кемсітуге, ренжітуге бола ма?

  5. Біреудің заттарын рұқсатсыз ақтару неге жатады?

  6. Еркін ой, еркін пікір дегенді қалай түсінесің?

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

2 Сынып

Дүниетану. Сабақ №

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: Біздің Отанымыз.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Туған Отанымыз Қазақстан туралы мәліметпен таныстыру.

Дамытушылық: Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушылардың туған жерін, еліне деген сүйіспеншілігін арттыру.Ел егемендігін, ұлттық рәміздерін қастарлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Қазақстан Республикасының картасы, Қазақстан Республикасының ұлттық рәміздері. Олардың авторларының суреттері. Буклет, слайдтар.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Интерактив.тақт. жұмыс

Пікірлесу:

«Туған жер» деген сөзді қалай түсінесің? (Тақтамен жұмыс).

Ата-ана

Ата-баба аманаты

Туған жер

Өскен жер

Өзен,тау,жер

Кіндік кескен жер

Қазақстан – егемен мемлекет. (Буклетпен жұмыс)

Мемлекеттік рәміздер туралы білімдерін шыңдау.

-Мемлекетік рәміздерді ата.

Оқулықпен жұмыс.( Мәтінді мәнерлеп оқу)

- Мәтінді мәнерлеп оқу.

  • Дауыстап кезекпен оқыту.

- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту

Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.

Біздің Отанымыз туралы, адамдардың өмірі мен еңбегі туралы сурет, мақала, өлеңдер жинастыр.

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]