Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3 Уроки І.Франка.docx
Скачиваний:
13
Добавлен:
01.05.2019
Размер:
1.54 Mб
Скачать

3. Бесіда за питаннями (а):

- Наявність зла (образ Азазеля) – помилка світобудови чи свідчення гармонійності буття?

- Чому, по-вашому, І.Франко порівнює долю українського і єврейського народів?

- Чому в критичній літературі поема трактується як заповіт українському народові?

4. «Павутинка дискусій» .

У світі є багато людей, чий життєвий вибір суттєво вплинув на долю інших людей.

Серед таких осіб назвемо Матір Терезу, яка всю себе присвятила справі служіння простим людям. Мала безліч послідовників у багатьох країнах світу. Їй ніколи не було легко, але вона кожного разу не пошкодувала через свій вибір.

Я пропоную вашій увазі деякі із заповідей Матері Терези, які вона нам залишила. Виберіть із них ту, що найточніше розкриває тему нашого уроку. Подумайте: чи варто жити для інших? Обґрунтуйте свій вибір.

- Добро, зроблене тобою, завтра ж забудуть. І все ж – твори його!

І все ж допомагай людям!

- Віддай світові найкраще, що маєш, і натомість одержиш жорстокий удар. І все ж віддай світові найкраще, що в тебе є!

V ІІ. Рефлексія.

1.Зачитайте, який асоціативний ряд ви склали до слова жертовність.(А)

Ж – життєлюб

Е – енергія

Р – розум

Т – талант

О – одухотвореність

В – віра, впевненість

І – індивідуальність

С - совість

Т – працелюбність

Ь –

2.«Творча лабораторія»(К)

  • Чи властиві ці риси Івану Франкові?

  • Чи втратить потреба жертвувати собою в ім’я людей і Вітчизни коли-небудь актуальність?

  • Яке зернятко Істини ви відкрили для себе?

  • Чи справдились сподівання на урок?

VІІІ. Домашнє завдання.

Підготуватися до написання твору «Роль визначної особистості як провідника нації у поемі І. Франка «Мойсей»

Додаток 1

Тема

Мікеланджело «Мойсей» Урок №7

Тема Новела «Сойчине крило». Зображення жіночої долі в новітній

інтерпретації. Гуманістичний пафос новели

Мета: розглянути композицію новели; розкрити образ Марії, його

неоднозначність, визначити основний морально-етичний

пафос новели; розвивати зв’язне мовлення, навички роботи

над змістом прозового твору; виховувати в учнів позитивні

морально-психологічні якості.

Обладнання: ілюстративний матеріал.

Чоловік великий на землі і у віках,

але кожна йота його величності виросла з жінки

В. Вітмен

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Емоційне налаштування на урок:

- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів.

ІІ. Перевірка знань і вмінь.

1. «Правильно – неправильно» (а)

Поема «Мойсей» створена у 1905 році (Так).

Проблема формування нації є основоположною у творі (Так).

Скульптуру Мойсея створив Рафаель Санті (Ні).

У перекладі ім’я Мойсей означає «вічний» (Ні).

Поема «Мойсей» складається з прологу й 20 пісень (Так).

Пролог написаний пізніше за поему (Так).

38 літ вів пророк гебреїв через пустелю (Ні).

Дерева обирають королем кедр (Ні).

Азазель – це демон пустелі (Так).

Справу Мойсея продовжує Єгошуа (Так).