Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3 Уроки І.Франка.docx
Скачиваний:
13
Добавлен:
01.05.2019
Размер:
1.54 Mб
Скачать

Урок № 8

Тема Контрольна робота. Творчість Івана Франка

Мета: перевірити рівень знань та вмінь школярів із зазначеної теми;

розвивати логічне й образне мислення; виховувати в десятикласників уважність, вимогливість до рівня власних знань.

Тип уроку: контроль та коригування знань,умінь та навичок.

Обладнання: зошити для контрольних робіт, матеріали для проведення контрольної роботи.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Презентація теми і мети уроку.

ІІ. Робота над темою уроку.

Ознайомлення учнів зі змістом тематичної контрольної роботи.

Повідомлення критеріїв оцінювання робіт.

Виконання завдання рівня І передбачає максимальну оцінку 0,5 б., рівня ІІ – 2 б., рівня ІІІ – 3 б.

Варіант 1

Рівень 1

1. Івана Франка називають:

А) Великим Кобзарем; В) Поетом-піснярем;

Б) Великим Каменярем; Г) Великим гумористом.

2. Кому І.Франко присвятив збірку « З вершин і низин »?

А) Т.Шевченку; В) Ользі Хоружинській;

Б) Ользі Рошкевич; Г) Григорію Сковороді.

3. Визначте жанр поезії «Гімн »

А) громадянська лірика В) інтимна лірика

Б ) пейзажна лірика Г) філософська лірика

4. Провідна тема збірки І.Франка « З вершин і низин»:

А) боротьба народу за світле майбутнє, прославлення стійкості борців,

вираження несхитної віри в перемогу;

Б) туга і страждання ліричного героя, який перебуває у конфлікті із

середовищем;

В) туга та страждання ліричного героя через нерозділене кохання;

Г) тема окреслена нечітко.

5.З’ясуйте, у якій формі написано вірш «Декадент» зі збірки І.Франка «Мій

Ізмарагд»:

А)у полемічній;

Б)у монологічно-оповідальній;

В)в алегоричній формі сну;

Г)у заклично-агітаційній.

6. Визначте віршовий розмір уривка:

Я не люблю безпредметно тужити

Ні шуму в власних слухати вухах;

Поки живий, я хочу справді жити,

А боротьби життя мені не страх.

А) хорей

Б) ямб

В) дактиль

Г) амфібрахій

Д) анапест

Завдання 7 -8 мають на меті встановлення відповідності між рядками. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою, і впишіть цю букву в таблицю.

7. Установіть відповідність між твором та цитатою.

1. «Мойсей» А) Ну, як се в тебе дар найцінніший з усіх.

На тобі сей золотистий горіх.

2. «Тричі мені являлася любов» Б) Все, що мав у житті, він віддав

3. «Гімн» Для одної ідеї…

4. «Легенда про вічне життя» В) Одна несміла, як лілея біла,

З зітхання й мрій уткана, із обснов.

Г) Дивні іграшки зводить:

То воює, мурує міста,

То городи городить.

Д) Голос духа чути скрізь:

По курних хатах мужицьких…

8.Установіть відповідність між художніми засобами та уривком.

1. антитеза А) я є мужик, пролог, не епілог

2. епітет Б) народе мій, замучений,розбитий,

3. порівняння мов паралітик той на роздорожжу

4. паралелізм В) Ти мій рід, ти дитина моя,

Ти вся честь моя й слава

Г) …і глянеш, як хазяїн домовитий,

По своїй хаті і по своїм полі…

Д) Голос духа чути скрізь:

По курних хатах мужицьких,

По верстатах ремісницьких,

По місцях недолі й сліз.