Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

41

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Математичний диктант

До 7 додати 3;

від 10 відняти 6;

5 збільшити на 4;

різниця чисел 9 і 3;

доданок 6, доданок 2, знайти суму;

7 зменшити на 4. Робота з картками.

Картка 1

2 + 5 – 4 =

8 – 3 – 2 =

10 – 7 + 2 =

9 – 8 + 4 =

6 + 3 + 1 =

6 – 5 + 7 =

Картка 2

 

7

+ * = 9

10 – * = 4

9

– * = 6

* + 5 = 5

* – 4 = 2

* – 3 = 6

Картка 3

 

6

+ 2 =

9 – 7 =

2

+ 8 =

4 – 3 =

7

– 4 =

7 + 3 =

Перевірка роботи

Діти по черзі називають відповіді. Прочитати приклади різними способами. 10 – 5= 3 + 5 =

2.Перевірка роботи

3.Виконання завдання № 47

• Додати до 10.

10

1

 

 

 

9

7

5

2

 

• Збільшити на 5.

3

5

4

2

1

0

8

 

 

 

 

 

42

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

4. Виконання завдання № 43 Дітиуважнороздивляютьсямонети.Говорять,якимимонетамимож-

на набрати 10 копійок.

II. Каліграфічна хвилинка

Накреслити фігури, як на малюнку. Продовжити рядки фігур.

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1)Задачі з логічним навантаженням.

У трьох дівчаток по дві кульки: в однієї — синя та червона, у другої — червонатазелена,утретьої—жовтатасиня.Скількирізнихза кольо­ ром кульок у цих дівчат?

Лікар Айболить дав хворому бегемоту 8 таблеток, щоб той приймав їх по 2 на день. Через 2 дні у бегемота залишилося 5 таблеток. Чи ви­ конував бегемот призначення лікаря?

2)Задачі № 45

Діти уважно дивляться на малюнки. Складають задачі за малюнками та числовими даними.

Уточнюється значення слів дорожче, дешевше.

Чим схожі задачі?

Чим різняться?

3) Складання задачі за малюнком. Самостійна робота. Діти записують скорочену умову задачі та розв’язання.

12 кг

? кг, на 10 кг легше

Конспекти уроків

43

 

 

4) Творча робота над задачею № 46.

Діти читають задачу, аналізують її умову. Вчитель на дошці записує скорочену умову задачі.

Капусти — 8 кг Буряка — 2 кг

Діти визначають, які питання можна поставити. (На скільки капус-

ти більше, ніж буряка? На скільки буряка менше, ніж капусти? Скільки разом кілограмів овочів?)

Самостійне розв’язання однієї зі складених задач.

2.Виконання № 44 біля дошки

3.Гра «Допоможіть собаці дістатися будки»

2 + 3 – 1

8 – 5 – 2

7 – 5 + 3

1 + 8 – 4

10 – 5 – 2

7 – 4 + 5

9 – 2 – 2

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 10 № 48 (1, 2).

Урок 7

Тема. Додавання й віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка

Мета: формувати в учнів уміння визначати арифметичну дію за назвоюрезультатудії;мобілізуватизнанняучнівпровзаємозв’язокміждіями додавання й віднімання; визначати зв’язок односюжетних задач на знаходження суми й невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів.

Обладнання: предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, схеми задач, малюнок корабля, карта.

44

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо у подорож водними просторами Математичного океану і попливемо на ось такому човні під вітрилами (демонстрація малюнка). Якщо ви правильно і швидковиконаєтезапропонованізавдання,мипобуваємоурізнихпортах і повернемось додому.

Але перш ніж вирушити в путь, відгадайте ребуси.

да

7 я

ві 3 ла

 

 

— Отже, подорож почалась. (Учитель вивішує на дошку малюнок ко-

рабля і карти.) Перший порт, у який ми завітаємо, називається «Обчислювальний». Ми будемо розв’язувати приклади у межах 10.

1. Усна лічба Перше завдання з картками виконують учні перших парт кожного

ряду.

Ви знаєте, хто живе у воді?

Правильно, риби.

Ідлятогощобзійтинаберег,вампотрібнорозв’язатиприклади.Їх вам пропонує морська красуня.

6 – 4 =

10 – 4 =

7 + 3 =

4 + 5 =

8 – 7 =

7 – 3 =

9 + 1 =

6 + 2 =

4 + 3 =

1 + 8 =

2 + 3 =

5 – 0 =

Друге завдання — гра «Визнач маршрут корабля». Біля дошки працюють 3 учні.

Щоб визначити курс корабля, який зашифровано прикладами, треба підкреслити правильну відповідь.

Конспекти уроків

 

 

 

 

 

45

 

 

 

 

 

 

9

– 8 (3, 6,

1)

6

+ 1 (7, 9, 8)

10 – 2 (7, 8, 9)

6

+ 4

(8, 3,

10)

7

– 6

(2, 4, 1)

6

+ 3

(7, 6, 9)

3

+ 3

(6, 7,

5)

4

+ 4

(8, 6, 9)

5

+ 5

(8, 10, 9)

7

+ 2

(8, 10, 9)

3

+ 6

(10, 8, 9)

4

+ 5

(9, 8, 7)

2

– 2

(1, 3,

0)

5

+ 3

(6, 9, 8)

10 – 5 (5, 6, 4)

— Третє завдання: визначте, хто які приклади розв’язував.

5

8

4

9

9 – 5=

6 + 3 =

4 + 4 =

8 – 3 =

7 – 3 =

1 +8 =

10 – 2 =

3 + 2 =

—Молодці!Гарновпоралисяіззавданнями.Амипродовжуємонашу подорож і вирушаємо до наступного порту.

II. Робота над новим матеріалом

— Прямо перед нами порт «Ігровий». Як називаються числа при додаванні?

1. Зараз ми з вами пограємо у гру «Прямий і зворотній рух» Утворюємо приклад на додавання.

+

У порожні кишеньки діти вставляють цифри.

Складіть і запишіть у рядок три приклади.

Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання?

Допоможе нам у цьому «зворотній рух».

46

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий доданок. Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший доданок.

— Запишіть під кожним прикладом на додавання по два приклади на віднімання.

2.Усне виконання завдань № 50, № 51

3.Фізкультхвилинка

4.Розвиток математичних умінь

Наш корабель наближається до наступного порту. Нас зустрічає Ведмедик. Він запрошує нас до себе в гості.

Діти, ви згодні?

Тоді сходимо на берег.

У Ведмедика дуже гарне подвір’я, тому що він любить працювати. Можна побачити багато різних дерев. Давайте ми зараз з вами попрацюємо над задачами, які приготував для нас Ведмедик.

5. Робота над задачами

1) Виконання завдання № 52.

Діти читають задачу. Знаходять на дошці відповідну схему та самостійно розв’язують задачу.

2) Виконання задачі № 53.

Про що йде мова в задачі?

Що в задачі відомо?

Про що треба дізнатися?

Як дізнатися, скільки дерев посадив ведмедик другого дня? На дошці з’являється схема.

Діти самостійно записують задачу.

6.Робота з геометричним матеріалом Наш корабель прибуває у порт «Фігурний». Виконання завдання 55.

Діти відшукують на малюнках трикутники й чотирикутники.

7.Самостійна робота

Виконання завдання № 54. 8. Перевірка роботи

III. Підсумок уроку

— От і завершилася наша подорож Математичним океаном. Молодці! Ви гарно впоралися з усіма завданнями. Так тримати!

IV. Домашнє завдання

С. 12 № 56.

Конспекти уроків

47

 

 

Урок 8

Тема.Додаванняйвідніманнячислачастинами.Розв’язанняпростих задач зі спільною частиною умови. Додавання й віднімання в межах 20. Творча робота над задачею

Мета: актуалізувати знання учнів про додавання й віднімання числа частинами; вправляти у розв’язуванні простих задач зі спільною частиною умови, у додаванні й відніманні в межах 20; навчити творчо працювати над задачею.

Обладнання: предметні малюнки, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, геометричний матеріал.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Математичний диктант

Знайти різницю чисел 10 і 4;

суму чисел 2 і 8;

2 збільшити на 8;

від 8 відняти 5;

суму чисел 3 і 6 зменшити на1;

різницю чисел 9 і 3 збільшити на 2.

2.Взаємоперевірка роботи

3.Виконання завдання № 58 (усно), в цей час троє учнів працюють

зкартками

Картка 1

 

Картка 2

 

Картка 3

 

 

 

 

 

8 – 2 – 2 =

 

6 + 3 + 1 =

 

2 + 5 + 3 =

3 + 3 – 4 =

 

10 – 5 – 4 =

 

8 – 6 – 1 =

5 + 3 – 5 =

 

9 + 1 – 7 =

 

10 – 1 – 7 =

8 – 7 + 5 =

 

8 – 8 + 7 =

 

4 + 4 – 5 =

6 – 1 + 0 =

 

6 + 4 – 5 =

 

3 + 6 – 1 =

4.Перевірка роботи

5.Завдання з логічним навантаженням

?

48

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

6. Фізкультхвилинка

Один — піднести руки вгору, Два — нагнутися додолу. Не згинайте, діти, ноги, Не торкайтеся підлоги. Три, чотири — прямо стати. Будемо відпочивати.

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота з дидактичним матеріалом

У білочки було 5 горішків. Вона принесла ще 3 горішки. Як вона це могла зробити?

На набірному полотні виставляється 5 горішків.

Білочка відразу принесла 3 горішки.

Білочка спочатку принесла 1 горішок, а потім 2 горішки або нав-

паки.

Висновок: числа можна додавати частинами.

2. Робота з таблицею

Було

Прибігло

 

Стало

 

 

 

 

 

3 котики

5

3

+ 5

= 8

3 котики

2 і 3

3

+ 2

+ 3 = 8

 

 

 

 

 

Що ви помітили?

Чому отримали однакові відповіді?

3.Самостійне опрацьовування № 59

4.Виконання завдання № 60 (усно)

5.Складання й розв’язання задачі № 62 Синиць 2, а снігурів — 5.

Діти читають початок запитання і доповнюють його.

Проводиться аналіз задачі. Діти обирають відповідну схему. Роз­

в’язують задачу самостійно.

Конспекти уроків

49

 

 

6. Робота з геометричним матеріалом

З наведених кіл та півкіл сконструювати Чебурашку.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 13–14 № 63, № 64.

Урок 9

Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа

Мета: актуалізувати знання учнів про прийоми додавання й віднімання числа по одному і частинами; навчати знаходити значення виразу за шкалою лінійки; застосовувати таблиці додавання й віднімання для порівняння виразу і числа та розв’язання задач.

Обладнання: предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I.Організація класу

Добрий день! У добрий час! Рада, діти, бачити я вас!

Чи почули ви усі дзвінок? Він покликав на урок! Кожен з вас приготувався, На перерві постарався. Зараз сядуть всі дівчатка, А за ними і хлоп’ятка.

II. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

—ДонасугостізавітавкрокодилГена.Вінзахотівдізнатися,якучні2кла- су вміють рахувати. Давайте доведемо, що навчаємось у школі не марно.

50 математика. 2 клас. Розробки уроків

Завдання 1

Вставити пропущений знак і число.

7 ×

= 4

9 ×

= 3

11 ×

= 15

10 ×

= 3

10 ×

= 4

8 ×

= 10

Завдання 2

— Яке число можна вставити у віконечко?

3 + 2 >

8 – 3 <

— З числами 2, 3, 4 скласти якомога більше прикладів на додавання, використовуючи їх як доданки.

Завдання 3

Порівняйте.

3 + 4 × 7

4

× 8 – 4

5 + 2 × 9

9

× 5 + 2

8 – 4 × 8

8 – 4 × 4 + 4

2 + 0 × 3

4 + 4 × 4 – 4

Завдання 4

Заповніть таблицю.

Доданок

5

10

2

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доданок

4

6

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Сума

 

 

12

10

9

5

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 5

Вставте пропущені числа.

7

 

 

10

10

 

 

 

?

?

?

?

2. Фізкультхвилинка

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]