plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
31 |
|
|
пізнішевідборсука;лисицятаборсукнестояливчерзіпоруч,авовкне стояв ні з борсуком, ні з левом, ні з лисицею. Хто за ким стояв у черзі?
2. Складання задач за малюнками, усне розв’язання а)
б)
3. Розв’язання задачі № 13 Діти складають усно задачу. Після аналізу задачі розв’язання запи-
сують у зошитах.
4. Робота над задачею № 14
—Про що йдеться в задачі?
—Що в задачі відомо?
—Про що треба дізнатися?
Учитель на дошці записує коротку умову задачі. Кленів — 6 д.
Каштанів — ? д., на 4 д. більше кленів. Акацій — ? д., на 2 д. менше каштанів.
—Що спочатку знайдемо? (Кількість каштанів)
—Як?
—Що потім знайдемо? (Кількість акацій)
Діти записують у зошитах умову та розв’язання задачі.
1)6 + 4 = 10 (д.) — кількість каштанів;
2)6 – 2 = 4 (д.) — кількість акацій.
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 5 № 15.
32 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Урок 3
Тема. Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побудова відрізків заданої довжини. Порівнювання чисел. Розв’язання задач
Мета: перевіритизнанняучнівпроодиницідовжини(1смі1дм)та співвідношення між ними; формувати практичні уміння будувати відрізки та вимірюватиїхдовжину;розвивативучнівуміннязастосовуватизнання таблиць додавання та віднімання для розв’язання прикладів та задач.
Обладнання: смужки довжиною 1 см і 1 дм різного кольору; картки з прикладами; предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
—Щобгарнопрацюватинауроці,требаспочаткузробитиспортивну розминку. Запрошую вас пограти в спортивну гру «Юний баскетболіст». Хто швидко і влучно закине м’яч в сітку?
10 – 3 |
8 – 4 |
2 + 5 |
10 – 4 |
4 + 3 |
7 + 3 |
6 |
7 |
10 |
7 |
4 |
7 |
2. Розвиток графічних умінь
—Запам’ятайтерозташуванняфігур.Спробуйтенакреслитивзошиті фігури, які ви запам’ятали, у тій самій послідовності.
3. Вимірювання та креслення відрізків
1) Виконання завдання № 16.
Дітирозглядаютьмалюнокупідручнику.Роблятьвисновок,що 1 дм — це 10 см.
Конспекти уроків |
33 |
|
|
2) Вимірювання смужок паперу.
В учнів на парті — смужки паперу різного кольору і довжини. Учні вимірюють смужки, порівнюють їх довжини.
3) Виконання завдання № 17.
Діти вимірюють смужку, роблять запис у зошиті в дециметрах та сантиметрах.
4)Виконання завдання № 18.
5)Самостійна робота (№ 19).
Діти самостійно виконують завдання. Потім обмінюються зошитами з сусідом по парті і перевіряють роботу. Вказують на помилки, допомагають виправити їх.
6) Розв’язання прикладів усно. На дошці — записи:
1 дм 1 см = ___ см |
1 дм 3 см = ___ см |
18 см = ___ дм ___ см |
1 дм 6 см = ___ см |
14 см = ___ дм ___ см |
10 см = ___ дм |
4. Фізкультхвилинка
Я малюю зайчика для вас — раз. (Колові рухи руками над головою.)
Це у нього, бачите, голова — два. (Руки кладуть на голову.)
Це у нього вуха догори — три. (Піднімають руки вгору до вух.)
Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири. (Повертають тулуб вліво, вправо.)
Це очиці весело горять — п’ять. (Руки до очей.)
Ротик, зубки, хай морквинку їсть — шість. (Жують)
Шубка тепла, хутряна на нім — сім. (Плещуть у долоні.)
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом,— вісім. (Підскакують.)
Ще довкола посаджу дерева я — дев’ять. (Садять дерево, притоптують ямку.)
І хай сонце сяє з піднебесся — десять. (Піднімаються на носках.)
II. Розвиток математичних умінь
1. Виконання завдання № 20 Діти усно виконують завдання ланцюжком. Називають більше чис-
ло в кожній парі.
2. Самостійна робота Виконання завдання № 21.
34 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Сильніші учні розв’язують приклади, записані на дошці.
3 |
+ 7 |
– 5= |
10 – 5 + 4= |
9 – 7 + 6 = |
2 + 8 – 7 = |
||
8 – 5 – 2 = |
7 – 6 + 9 = |
||
2 + 6 +2 = |
5 + 4 – 6 = |
||
6 – 4 + 7 = |
3 + 5 – 2 = |
3. Самоперевірка роботи Учитель відкриває записані на дошці відповіді прикладів. Діти пере-
віряють роботу, виправляють помилки.
4. Робота над задачами
1) Задача з логічним навантаженням.
Оксанка, Маринка та Іринка купили по пиріжку: одна з капустою, друга—зрисом,третя—зяблуками.Хтознихкупивякийпиріжок,якщо в Оксанки пиріжок не з капустою і не з яблуками, а Маринка не любить пиріжки з капустою?
2)Розв’язання задачі № 22.
— Прочитайте умову задачі.
— Прочитайте запитання.
— Чи можемо дати відповідь на запитання задачі?
— Чому?
— Якою дією розв’язуватимемо задачу?
Діти записують скорочений запис та розв’язання в зошитах. Грали — 10 хл.
Вийшли — 2 хл. Залишилося — ? хл.
3)Робота над задачею № 23.
Гра «Уважно дивися — помилки не припустися»
Діти працюють в парах. За бажанням дають відповідь.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 7 № 24.
Урок 4
Тема. Назви компонентів дій додавання й віднімання. Таблиці додавання й віднімання чисел 6 і 7. Порівняння довжини відрізків. Задачі на різницевепорівняння.Записматематичнихвиразівзатекстовимформулюванням. Поняття доба і тиждень
Конспекти уроків |
35 |
|
|
Мета: закріплювативучнівумінняправильновживатиназвикомпонентів та результатів дій додавання й віднімання чисел 6 і 7 у межах 10; формувати вміння порівнювати довжину відрізків; вправляти в записуванні математичних виразів за текстовим формулюванням; формувати поняття доба і тиждень.
Обладнання: таблиця«Доба»;предметнімалюнки;карткизчислами, карточки з прикладами.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Діти спочатку по черзі зачитують результати прикладів для зайчика,
а потім для білочки.
2. Усна лічба Робота з картками цифр. На дошці написані приклади, біля кожно-
го з них знаходиться картка з перегорнутою буквою.
Учительназиваєприклад,адітипоказуютьвідповідьнакартці.Якщо не було помилки, вчитель відкриває картку.
5 + 4 = м
6 + 4 = о
9 – 5 = л
7 – 5 = о
3 + 3 = д
6 – 5 = ц
8 – 4 = і
3. Гра «Кіт і миші» На дошці — малюнок кота, а також записано приклади.
Котик ганявся за мишками. Сірі мишки злякались і у приклади сховались.
5 |
4 = 9 |
8 |
1 = 7 |
6 |
2 = 8 |
4 |
2 = 2 |
3 |
3 = 6 |
7 |
1 = 6 |
36 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
II. Повторення вивченого
1. Робота з підручником
1) Виконання завдання № 25.
Діти повторюють назви компонентів дій додавання й віднімання.
2) Усне виконання завдання № 26.
Діти пояснюють, як називають, компоненти дій у прикладах.
3) Гра «Уважно дивись, та гляди не помились».
Якназиваютьсякомпонентидій,якісховалисьпідяблучками?(Діти називають компоненти дій та розв’язують приклад.)
+ 4 = 6 |
7 – |
= 2 |
|
6 + |
= 9 |
10 – |
= 2 |
|
3 – |
= 0 |
|
4) Виконання завдання № 27.
Діти самостійно виконують приклади на віднімання, виписують і розв’язують ті, у яких від’ємник дорівнює 7.
5)Виконання завдання № 28.
6)Математичний диктант (№ 30).
Учитель називає приклади, а учні записують відповіді. Взаємоперевірка.
2. Фізкультхвилинка
III. Вивчення нового матеріалу
1. Групова робота Діти об’єднуються в групи. У групі опрацьовують матеріал № 32.
Лідер групи доповідає, зрозуміла група матеріал чи ні.
2. Робота з таблицею «Доба» Діти розглядають малюнки і називають частини доби (ніч, ранок,
день, вечір).
3. Бесіда
—Які частини вміщує доба?
—Скільки діб у тижні?
—Назвіть дні тижня.
—Який день розпочинає тиждень?
—Який день закінчує тиждень?
—Який день йде за середою?
4. Хвилинка відпочинку. Гра «Так чи ні?»
— Сьогодні середа?
Конспекти уроків |
37 |
|
|
—На вулиці літо?
—Зараз урок математики?
—Тиждень складається з семи днів?
—Після ранку настає ніч?
4. Розв’язання задач про дні тижня
1)У матусі вихідний день у четвер. У батька — через два дні. У який день тижня вихідний у батька?
2)Сьогодні субота. Через шість днів у нас почнуться канікули. З якого дня тижня розпочнуться канікули?
IV. Розвиток математичних умінь
1. Виконання завдання № 29
— Яка довжина відрізка зліва?
— Яка довжина відрізка справа?
— Як дізнатися, на скільки сантиметрів відрізок справа коротший лівого?
2. Робота над задачею № 31
— Про що йде мова у задачі?
— Що у задачі відомо?
— Що треба знайти?
— Назвіть ключові слова у задачі.
Діти разом з учителем складають та записують скорочений запис задачі.
Андрій — 9
на ? більше
Тарас — 5
— Хто більше накреслив фігур?
— Як дізнатися, на скільки більше?
Учні записують розв’язання задачі у зошитах. 3. Самостійна робота. Розв’язання задач
1 варіант
Івасик зірвав з дерева 5 яблук та 3 груші. На скільки менше хлопчик зірвав груш, ніж яблук?
2 варіант
На тарілці лежало 8 огірків та 6 помідорів. На скільки більше лежало огірків, ніж помідорів?
4. Перевірка роботи
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
С. 8 № 33. Повторити назви днів тижня, частини доби.
38 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Урок 5
Тема.Переставнавластивістьдіїдодавання.Таблицідодаванняйвіднімання чисел 8 і 9 (у межах 10). Задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць
Мета: повторити таблиці додавання й віднімання чисел 8 і 9 (у межах 10), переставну властивість додавання; вправляти учнів у застосуванні таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів на дві дії та задач; порівнювати задачі на зменшення числа на кілька одиниць із задачами на збільшення числа на кілька одиниць; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення.
Обладнання: таблиця «Переставна властивість дії додавання», предметні малюнки, малюнки з фігурами, схеми задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Бесіда
—Скільки днів у тижні?
—Який день йде після вівторка?
—Якщо зараз день, то що настане потім?
2. Заучування напам’ять вірша «Дні тижня»
Семеро дітей у тижня: От сімейка дивовижна. Аж ніяк не хоче тато Всіх докупи поскликати. Понеділок десь мандрує І кота в мішку пильнує.
Авівторок з середою Носять решето з водою.
Ачетвер йде до п’ятниці Випробовувать кислиці. Задоволена субота, Аж кипить у всіх робота. Разом всі пішли зраділі Відпочити до неділі.
3. Розвиток графічних умінь Роздивіться уважно фігури, запам’ятайте їх. Намалюйте такі самі
по пам’яті.
Конспекти уроків |
39 |
|
|
4. Усна лічба. Гра «Допоможи котику наловити риби»
9 - 4
4+2
8-3 |
7+3 |
10-5
7 |
|
|
- |
|
|
|
2 |
|
|
|
9+1 |
|
9+1 |
10-0 |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1. Виконання завдання № 35 Діти самостійно опрацьовують матеріал. Роблять висновок: «Дода-
вати числа можна у будь-якому порядку».
2. Виконання завдання № 36 Діти усно розв’язують приклади, додаючи числа в іншому порядку.
3. Робота в парах Виконання № 37.
Діти знаходять приклади з додатком 8, розв’язують їх. Перевіряють приклади, додаючи числа в іншому порядку.
4. Перевірка роботи Діти зачитують відповіді, а вчитель записує їх на дошці. 10 18 8 18
— Подивіться уважно на цей рядок чисел. На які дві групи можна розподілити ці числа?
Можливі відповіді:
1 група — 10, 18, 18; 2 група — 8; 1 група — 18, 18, 8; 2 група — 10.
40 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
5.Фізкультхвилинка
6.Робота над задачами 1) Задачі № 38.
Діти уважно читають обидві задачі. Вчитель аналізує кожну з задач.
— Про що йде мова у задачі?
— Що в задачі відомо?
— Що треба дізнатися?
— Якою дією розв’язується задача? Чому? Так само аналізуємо другу задачу.
— Чим схожі задачі?
— Чим вони відрізняються?
— Чому перша задача розв’язується дією додавання, а друга — дією
віднімання?
Діти знаходять схеми до цих задач. 2) Самостійна робота.
1 варіант
Дівчинка намалювала 5 кружечків, а хлопчик — на 3 кружечки більше. Скільки кружечків намалював хлопчик?
2 варіант
Катрусявирізала8квадратів,аОленка—на3квадратименше.Скіль- ки квадратів вирізала Оленка?
3) Перевірка роботи
7. Розв’язання прикладів № 40 біля дошки
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 10 № 41, № 42.
Урок 6
Тема. Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет.Складанняйрозв’язаннязадачназбільшеннятазменшеннячисла на кілька одиниць. Творча робота над задачею
Мета: вправлятиучнівузастосуваннізнаньтаблицьдодаванняйвіднімання для розв’язання прикладів на дві дії; закріплювати поняття вартість монет; вчити учнів складати задачі за числовими даними.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, схеми задач.