Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЗМІСТ кириленко.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
880.64 Кб
Скачать

IV. Узагальнення і систематизація знань

Дискусійна сітка Алверманна

ТАК(аргументи)

Чи потрібно вивчати сьогодні творчість Івана Франка?

НІ(аргументи)

IV. Підсумок уроку

Отже, сьогодні на уроці ми з вами познайомилися з видатним письменником, літературознавцем, генієм української літератури – Іваном Яковичем Франком.

«Мозковий штурм»

1. Прочитайте епіграф. Чи співзвучний він з темою нашого уроку? Як ви розумієте слова Миколи Вороного?

2. Отже, чи правдивою є гіпотеза про роль імені у житті людини?

Орієнтовна відповідь учнів

(Так, гіпотезу про роль імені в житті людини підтверджує активна громадська позиція І.Франка.)

Опитування «Закінчіть речення». (Використовується інтерактивний метод «Мікрофон»).

«Найцікавішим для мене на уроці було…»

«Сьогодні на уроці я навчив(ла)ся…»

V. Оцінювання учнів

VI. Домашнє завдання

Прочитати повість «Перехресні стежки», вміти аналізувати героїв твору.

Підготуватись до характеристики жіночих образів повісті.

Урок № 22

Тема. Повість „Перехресні стежки" I. Франка. Образи представників інтелігенції Євгена Рафаловича і Валеріана Стальського.

Мета: розкрити характерні риси вдачі представників інтелігенції у повісті „Перехресні стежки" І. Франка; розвивати вміння характеризувати образи-персонажі прозового твору; виховувати в учнів почуття справедливості, патріотизму, любові до ближнього.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: портрет письменника, збірки творів, роздатковий матеріал.

Література

  1. Горак Р. Твого ім’я не вимовлю ніколи. Повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. — К. : Видавничий центр «Академія», 2008. — 224 с.

  2. Гром’як Р. Повість І. Франка “Перехресні стежки” у світлі його праці “Із секретів поетичної творчості” // Українське літературознавство. – 1969. – Вип. 7.

  3. Магера Т. Мала проза Івана Франка в українській літературі кінця ХІХ - початку ХХ століття / Т. Магера // Мандрівець. - 2008. - №5. - C. 52-57.

  4. Немченко М.В. Іван Франко – літературний критик, публіцист, журналіст, перекладач / М.В. Немченко // Іван Франко і національне й духовне відродження України : матеріали наук.-практ. конф. 18 трав. 2006 р. – Х., 2006. – С. 30-35.

  5. Франко І. “Перехресні стежки” // Твори в двадцяти томах. – К., 1951. – Т.7.

  6. Яремко Я. Пізнаючи "Франка незнаного" / Я. Яремко // Дивослово. - 2010. - №1. - C. 58.

Життя лиш доти має вартість,

доки чоловік може допомагати іншим...

І. Франко

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Вступне слово вчителя

І. Франко — геніальний митець своєї доби. Його повість «Перехресні стежки» своєю високою художністю, струнким і захоплюючим сюжетом заслуговує високої оцінки і належить до кращих доробків письменника. Твір присвячено темі служіння трудової інтелігенції знедоленому народові і є свідченням того, що І.Франко добре знав життя і настрої різних верств населення свого краю, вивчав проблеми різних соціальних і національних груп Галичини. У повісті «Перехресні стежки» письменник відтворив боротьбу представника інтелігенції за справедливість, боротьбу з насильством та жорстокістю.

Спершу визначимо, що таке інтелігентність, яку людину вважають інтелігентною.

У «Словнику труднощів української мови» за редакцією С Я.Єрмоленко зазначено: інтелігентний — освічений, культурний.