Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zavdannya_studenta_zaochnoy_formi_navchannya.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
18.04.2019
Размер:
1.53 Mб
Скачать

3. Формування у студентів умінь творчої діяльності при виконанні вітражу

Ефективність використання технології формування творчих умінь студентів засобами декоративно-прикладного мистецтва в досягненні певних навчальних цілей залежить від рівня й розробки теоретичних обґрунтувань. Аналіз робіт В.Беспалько, М. Кларіна, О. Пєхоти щодо педагогічних технологій, Б. Немінського, В.Чернякової щодо застосування технологій на заняттях з декоративно-прикладного мистецтва дозволили розробити технологію формування творчих умінь студентів засобами декоративно-прикладного мистецтва.

Наведемо загальний вигляд технології формування творчих умінь студентів засобами декоративно-прикладного мистецтва на заняттях спеціалізованого курсу за такими етапами:

1. Етап – мотиваційний.

Мета: формування у студентів позитивного ставлення до творчості та інтересу до декоративно-прикладного мистецтва, бажання отримати уміння.

2.Етап – ознайомлення та осмислення кожного творчого уміння.

Мета: ознайомлення зі сутністю творчих умінь, розкриття теоретичної основи цих умінь.

3.Етап – навчальний.

Мета: навчання творчим умінням за розробленими алгоритмами виконання декоративної обробки скла, відповідно до обраної техніки та матеріалів виконання декоративної композиції.

4.Етап –самостійне закріплення.

Мета: відпрацювання та закріплення творчих умінь при виконанні декоративної обробки скла.

Представимо конспекти занять із використанням технології формування у студентів творчої діяльності при виконанні вітражу.

Тема: "Другий подих".

Вид художньої діяльності: образотворче, декоративне мистецтво.

Техніка: розпис і декорування скляних виробів (свічники, графини, пляшки, склянки, вази).

Ціль заняття: ознайомити з технікою розпису по склу. Передача форми, фактури, стилістики предметів, співвідношення кольорів. Знаходити необхідні відтінки кольору, розвивати зорову пам'ять.

Учити створювати декоративну композицію з передачею обов'язкових аспектів декорування скла.

Запропонувати нові техніки виконання декоративних робіт, введення в них своїх індивідуальних деталей, тим самим робота спрямована на розвиток уяви, оригінальних й індивідуальних особливостей учнів у їх творчій діяльності.

Розвиток уяви й просторово-логічного мислення, індивідуалізму й творчого підходу до виконання декоративного розпису скла.

Тип заняття: засвоєння нових знань, умінь і навичок у роботі з декоративним аспектом.

Оснащення заняття:

Зоровий ряд: технологічна карта (поетапне виконання роботи), репродукції й фото-матеріали, наочне приладдя.

Матеріали й інструменти: вітражні фарби (прозорі), кисті, аутлайнер (об'ємний контур), свинцева стрічка, копіювальний папір, ніж (різак), скляний непридатний матеріал (банка, пляшка).

План заняття (зміст):

1.Організаційна частина. - 5 хв.

2.Сприйняття - 7-10 хв.

3.Вправи - 5-7 хв.

4.Практична діяльність - 50 хв.

5.Аналіз уроку, підсумок, виставка робіт - 5-10 хв.

(Тема розрахована на 2-3 академічні години).