Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Зв’язки з громадськістю. Тихомирова.doc
Скачиваний:
247
Добавлен:
13.02.2016
Размер:
4.28 Mб
Скачать

Типові помилки при проведенні прес-конференції

 • Нема помилок у тих, хто, як прийнято вважати в конкретній ситуації, “попереду планети всієї”.

 • Запрошення на прес-конференцію відомої особи, а то й двох, але таких, що не “підходять до теми прес-конференції”.

 • Запрошення журналістів на прес-конференцію напередодні заходу.

 • Акцент на непрофесіоналізм журналістів.

 • Не аналізуються недоліки, промахи, що мали місце на прес-конференції, та відгуки в пресі.

 • Не враховуються теми, які ведуть журналісти на сторінках своїх газет або радіо та телебаченні, а також не беруться до уваги їх особисті симпатії чи антипатії.

 • Несерйозне ставлення, ігнорування прес-релізів до прес-конференції під час її проведення та після неї.

 • Об’єднання прес-конференції з фуршетом.

 • Неспозиційована, тобто незрозуміла для журналістів як інформаційний привід, тема прес-конференції

 • Відсутність табличок у президії та бейджів на піджаках організаторів прес-конференції

 • Зловживання термінологією та професійним сленгом, зрозумілим не всім журналістам, що пишуть навіть на вузькоспеціалізовані теми.

 • Відсутність ведучого прес-конференції, особливо якщо на запитання буде відповідати група людей.

Контрольні питання

 1. У чому сутність засобів масової інформації та комунікації?

 2. Які існують різновиди засобів масової інформації та комунікації?

 3. У чому полягають соціальні функції засобів масової інформації та комунікації?

 4. Які існують правила роботи працівників служб паблік рилейшнз з пресою?

 5. У чому проявляються особливості взаємодії системи зв’язків з громадськістю з радіо та телебаченням?

 6. У чому проявляються особливості Інтернету як глобального засобу масової інформації? Як його використовувати в комунікаціях з громадськістю?

 7. Що спільного в поняттях “засоби масової інформації” та “засоби масової комунікації” і в чому їх відмінності?

 8. Які нові тенденції характерні для ЗМІ в розвинених країнах світу? Яке значення це може мати для служб ПР?

 9. Дехто ототожнює прес-посередництво та службу зв’язків з громадськістю. Чи обґрунтована така позиція? Поясніть свою думку.

 10. Чим відрізняється підготовка інформаційних матеріалів для преси, радіо, телебачення, комп’ютерних мереж, інформаційних агентств?

 11. У яких випадках використовують прес-конференції, брифінги, чим вони відрізняються ? Що чекають від прес-конференції журналісти? Які цілі, як правило, ставлять організатори прес-конференцій? Збігаються чи ні цілі та інтереси журналістів і працівників ПР?

 12. Які переваги та недоліки мають мультимедійні засоби комунікації?

Глава 2. Пабліситі як засіб комунікації з громадськістю §1. Сутність, види та функції пабліситі

Важливим засобом комунікації з громадськістю є пабліситі. Іноді його навіть ототожнюють з ПР, хоча це неправильно: пабліситі є лише одним із засобів, завдяки якому здійснюється зв’язок з громадськістю. Існують різні визначення пабліситі. Наведемо деякі з них.

“Пабліситі – це інформація з незалежного джерела, яка використовується засобами інформації тому, що вона має цінність новин. Це неконтрольований метод розміщення повідомлень у засобах інформації, оскільки джерело повідомлення нічого не сплачує пресі за це розміщення” [57, 21].

“Пабліситі – безособове стимулювання попиту на товар, послугу чи діяльність за допомогою публікації або отримання слушних презентацій на радіо, телебаченні чи на сцені, які не оплачуються певним спонсором” [32, 6].

“Пабліситі – інформування своїх клієнтів і партнерів (реальних та потенційних) про свої новини” [32, 11].

“Пабліситі – це будь-яка інформація чи дія, за допомогою яких людина, подія чи щось інше стає відомим широкій громадськості” [32, 9].

Навіть аналіз цих чотирьох визначень дозволяє зробити висновок, щопабліситі – засіб комунікації з громадськістю, пов’язаний з інформуванням громадськості про новини, що мають місце у певній організації чи установі. Причому, як зазначають фахівці, це не обов’язково добрі новини. “У кризових умовах, – пише В.Королько, – для організації часто важливим є самостійно якнайшвидше розповісти про все, що сталося, перш ніж засоби інформації викладуть суть справи на свій лад” [57,21].

А що таке новини? Комусь це питання буде здаватися риторичним. Але тільки не працівникові ПР. Справа в тому, що дуже часто новини для однієї людини не є новинами для іншої. Здається, лише та інформація, яка може бути цікавою для громадськості, може стати новиною. Але цікавості явно недостатньо. Мабуть, саме тому деякі спеціалісти вважають, що сталих правил, які б визначали те, що заслуговує бути новиною, не існує.

Фахівці пропонують чотири критерії, за якими можна оцінити інформацію з погляду новизни:

Своєчасність.Д.Доті, аргументуючи необхідність першого критерію, пише : “Новини є такими впродовж дуже невеликого проміжку часу, тому повідомляйте їх негайно. Те, що стало відомо п’ятнадцять хвилин тому, цінніше з інформаційного погляду, ніж те, що відбулося дві години тому. Події сьогоднішні для ЗМІ важливіші, ніж учорашні. І так без кінця” [32, 105]. Фахівці зазначають, що в час швидких засобів зв’язку та транспорту новини корисні тільки в день їхнього опублікування та трансляції. Вони швидко втрачають свіжість і ринкову цінність. І навіть тоді, коли в ЗМІ йдеться про далеке минуле, для цього є причина, що пов’язує його із сьогоденням, – річниця події, зв’язок з подіями, які щойно сталися, тощо.

Цікавість. Оскільки не все нове, що відбувається в організації чи установі, є цікавим та актуальним для громадськості, потрібно подивитися на нову інформацію і з цього боку. Якщо посаду керівника відділу місцевих органів влади зайняла нова людина, це буде новиною для широких кіл місцевої громадськості. Проте зміна керівників відділів якогось підприємства навряд чи зацікавить кого-небудь, окрім працівників певної установи та її партнерів. Яка нова інформація може зацікавити реальну та потенційну громадськість?

Калькулятор

Сервис бесплатной оценки стоимости работы

 1. Заполните заявку. Специалисты рассчитают стоимость вашей работы
 2. Расчет стоимости придет на почту и по СМС

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и на обработку персональных данных.

Номер вашей заявки

Прямо сейчас на почту придет автоматическое письмо-подтверждение с информацией о заявке.

Оформить еще одну заявку