Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Вересень

Тема: “БУДОВА ТІЛА ЛЮДИНИ”.

Мета: Ознайомити дітей з частинами тіла людини, їх назвами. Виявити функціональне значення органів тіла, їх взаємозв’язок в організмі. Повторити загальні правила догляду за тілом. Дати дошкільникам поняття про дитячі хвороби, поведінку під час хвороби і засоби народної медицини.

Методичні рекомендації до теми: “будова тіла людини”. І тиждень

Спостереження в навколишньому. Закріпити вміння дітей розрізняти, і називати окремі частини тіла, вміти визначати за розміром і зовнішнім виглядом частин тіла стать і належність людини до відповідного вікового періоду (дитина, дорослий, стара людина).

На заняттях і під час індивідуальної роботи.

  • Мовленнєве спілкування – вчити дітей описувати дорослу людину, дівчинку, хлопчика, визначати спільні і різні риси зовнішнього вигляду.

Читання книги “Велика енциклопедія для дошкільників” (c. 302-303).

Розгляд ілюстрацій, картин, атласів з зображенням тіла людини. За допомогою наочності закріпити детальні назви частин тіла. На голові: чоло, брови, очі, повіки, вії, ніс, рот, губи, зуби, вуха, шия. На тулубі: спина, живіт, руки, ноги. На руках: плече, лікоть, пальці, долоня, кисть. На ногах: коліно, стопа, п’ята, пальці ніг.

Загадки:

  • Що існує в світі, в яке все влазить? (Голова).

  • Горщик розумом багатий, сім дірочок у нім видати. (Голова).

  • Все життя обганяють одне одного, а обігнати не можуть. (Ноги).

  • На одному камені дві змії лежать. (Лоб, брови).

Прислів’я, приказки:

  • Не вмивши обличчя за стіл не сідають.

  • Аби голова на в’язах, а розум буде.

  • Шия з намистом, а голова зі свистом.

  • Похваліть мене, мої губоньки.

  • Голова без розуму, що млин без води.

  • Знати по мові, що у кого в голові.

Заняття:

Тема: “З чого складається тіло людини?”

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з частинами тіла людини. Вчити описувати зовнішній вигляд кожної частини тіла. Дати знання про стать людини. Уточнити детальні назви окремих частин тіла. Виявити функціональне значення органів тіла. Пояснити дітям необхідність виконання ранкової гімнастики і дотримування рухового режиму для підтримання бадьорості організму.

Словник: чоло, брови, очі, повіки, вії, ніс, губи, вуха, шия, зап’ястя, стопа, руховий режим, бадьорість, довгожителі.

Матеріал: Картини, ілюстрації, атлас з зображенням тіла людини, загадки, вірші, картки зі схематичним зображенням вправ ранкової гімнастики, картинки з зображенням дівчинки і хлопчика, дидактична гра “Склади чоловічка”, олівці, фломастери.

Хід заняття:

  1. Запропонувати дітям роздивитися 1-2 предмети з навколишнього оточення (стільчик, квітку). З чого вони складаються?

  2. З яких частин складається тіло людини? Діти називають частини свого тіла, наприклад, нога має коліно, стопу, п’яту, пальці. Потім, з зав’язаними очима, діти мають торкнутися до окремих частин тіла і впізнати їх.

  3. Відгадати загадки про окремі частини тіла. Запропонувати дітям розповісти про значення органів тіла.

  4. Бесіда про користь щоденної зарядки для організму людини.

  5. Зробити гімнастичні вправи за допомогою карток-схем.

  6. Як за зовнішнім виглядом визначають стать людини? Описати дівчинку і хлопчика.

  7. Д\гра “Склади чоловічка”. Запропонувати дітям скласти зображення людини, використовуючи різні геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник), розфарбувати його.

Валеохвилинки.

  • “Що є на голові?”– діти дивляться в дзеркало і розповідають, які органи тіла розташовані на голові. Вихователь допомагає.

  • “Давайте познайомимося з ніжками”, – пропонує вихователь і разом з дітьми повторює назви частин ноги: коліно, стопа, п’ята, пальці ніг.

  • “З чого складаються ручки дитячі?” Діти повторюють назви частин руки: плече, лікоть, пальці, долоня, кисть.

Досліди. Дітям даються завдання, з виключенням різних аналізаторів і частин тіла, з метою визначення важливості кожної з них:

  • роздивитись картинку з зав’язаними очима;

  • пройтись по групі на одній нозі;

  • зав’язати шнурок однією рукою;

  • прослухати і повторити пісню з затуленими вухами;

  • з’їсти цукерку, не розкриваючи рота;

  • спробувати дихати, затиснувши ніс пальцями;

  • повторити речення, стиснувши губи і не рухаючи язиком.

Читання. І.Глєбова. “Про тебе”, О.Олесь “У нашого хлоп’ятонька”, О.Благіна “Оленка”.

Р\ гра “Хто краще стрибне”.

ІІ ТИЖДЕНЬ

Прислівя про здоров’я, настрій:

  • Глянь на вид і про здоров’я не питай.

  • Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

  • Було б здоров’я, а все інше наживем.

  • Доки здоров’я служить, то чоловік не тужить.

Зустріч з лікарем-педіатром.

Заняття:

Тема: “Дитячі хвороби, які вони є?”.

Програмовий зміст. Познайомити дітей з різними станами організму: станом здоров’я і хвороби. Ввести поняття “інфекція”, визначити її роль в захворюванні організму. Розповісти про існування суто дитячих хвороб і засоби запобіганя їм. Виховувати уважне ставлення до хворих людей, формувати вміння використовувати профілактичні заходи під час знаходження біля хворого.

Словник: інфекція, стан хвороби, профілактика, дитяча хвороба.

Матеріал: картинки з зображенням хворих людей, марлеві пов’язки, лялька-лікар, лялька-“хворий”.

Хід заняття:

  1. Прихід ляльки-лікаря Пілюлькіна. Його розповідь про дитячі хвороби: вітрянку, скарлатину, кір, краснуху.

  2. Пояснити дітям, як за самопочуттям розпізнати, з чого починається хвороба: лихорадить – піднімається температура, болить горло, голова, неприємне відчуття між лопатками, при деяких хворобах на тілі з’являються висипи.

  3. Для того, що не заразитися від хворого, необхідно одягати марлеву пов’язку, пити тільки зі своєї склянки, не цілувати хворого.

  4. Д\гра “Лялька захворіла”. Як за нею доглядати.