Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Іі тиждень Бесіда “Чому важливо вчасно їсти?”

Розповісти дітям, що режим харчування важливий і необхідний для всіх. Маленькі діти швидко ростуть і розвиваються за рахунок сну і харчування. Розказати дітям, що на перетравлювання їжі потрібен час. Потім шлунку треба відпочити, набратися сил і виділити шлунковий сік для прийому нової порції їжі. Якщо їсти кожний день в один час, шлунок звикає до цього режиму. Він встигає і відпочити і приготуватися, тоді їжа потрапляє в змащений соком шлунок і гарно перетравлюється. А якщо їсти в різний час, то сік не встигає виділятися, їжа погано перетравлюється і через деякий час починає боліти шлунок. Тому треба дотримуватися режиму харчування.

Заняття:

Тема: “Ми вміємо культурно їсти”.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з правилами культурної поведінки за столом. Пояснити наслідки некультурного споживання їжі. Виховувати акуратність, охайність, вміння впевнено почувати себе в гостях і вдома за столом. Розвивати бажання вивчати правила етикету і використовувати їх в повсякденному житті.

Словник: етикет, культура поведінки.

Матеріал: сервірований стіл, картинки з зображенням ситуацій правильної і неправильної поведінки дітей за столом.

Хід заняття:

  1. Д\гра “День народження принцеси Ласунки”. Діти виступають в ролі гостей. В ході гри вчити їх правилам культурної поведінки за столом.

  2. Повторити правила поведінки за столом.

  • За столом сидіти треба прямо, опираючись на спинку стільця.

  • Не можна розгойдуватися на стільці.

  • Не можна класти руки на стіл.

  • Не набивати повний рот їжею і швидко жувати її.

  • Не викидати з рота їжу, яка не сподобалася.

  1. Поява принца Неохайка. Його неетична поведінка за столом шокує всіх гостей. Діти повчають його, як себе вести.

  2. Д\гра “Правильно – неправильно”. З запропонованих картинок вибрати ті, на яких зображені ситуації, де герої поводять себе культурно і виховано. Запропонувати дітям розіграти деякі ситуації.

Валеохвилинка “Як правильно їсти?”.

1. Перед їдою обов’язково вимий руки.

2. Їж повільно, ретельно пережовуй їжу.

3. Не відволікайся від їжі розмовами, грою.

4. Жуй тільки з закритим ротом.

5. Не жуй на бігу.

6. Коли виходиш з-за столу, не бери з собою їжі.

7. Пий тільки тоді, коли в роті немає вже їжі.

Розповідь “Познайомимось з продуктами”.

Дати дітям поняття про необхідність різноманітного харчування для кращого розвитку організму. Вивчити узагальнення: хлібобулочні вироби, каші, овочі, фрукти, молочні, м’ясні, рибні продукти, вітаміни. Згадати разом з дітьми, які конкретно продукти входять до кожної групи. Розповісти, що їжа буває корисною, некорисною та шкідливою. Запропонувати дітям згадати з власного досвіду, яку їжу можна назвати корисною, некорисною, а яку шкідливою.

Д\ гра “Їстівне – неїстівне”.

Запропонувати дітям картинки з зображенням продуктів харчування, предметів побуту, іграшок, продуктів, різноманітних предметів. Дошкільники повинні відібрати з них їстівні продукти і аргументувати свій вибір.

Прислівя про їжу.

  • Без їжі і віл не потягне.

  • Риба – вода, ягода – трава, а хліб – усьому голова.

  • Сіль, хліб, вода – козацька їда.

  • Борщ усьому голова.

  • Каші маслом не зіпсуєш.

С\р гра “Сім’я”.

Читання І.Глібова “Про тебе”, Д.Павличко “Калачі”, датська казка “Чарівний казанок”.