Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Березень

Тема: “ЗУБИ, РОТ ТА ОРГАНИ ТРАВЛЕННЯ”.

Мета: Познайомити дошкільнят з будовою зубів та органів травлення, їх функціями, роллю в житті людини, переконати дітей в необхідності догляду за зубами і контролю за споживанням солодощів і режимом харчування.

Методичні рекомендації до теми: “зуби, рот та органи травлення”. І тиждень

Спостереження під час якого діти розглядають зовнішню будову зубів один в одного, а також на макеті щелепи, взятої в кабінеті протезиста. Вказати на наявність у них молочних зубів, запропонувати описати їх, акцентувавши увагу на відмінності в їх зовнішньому вигляді. Дати дітям поняття про те, що зуби мають корені, які знаходяться в яснах.

Д/гра “Де чиї зуби?” (треба співставити зображення тварин з зображенням їхніх зубів).

Прислівя про зуби.

– Не всі ті кусають, що зуби виставляють.

Заняття:

Тема: “Для чого нам потрібні зуби ?”

Програмовий зміст. Продовжувати допомагати дітям робити відкриття щодо самих себе: зуби є, які вони і навіщо потрібні? Ознайомити дітей з різними видами зубів і призначенням кожного зуба. Розвивати спостережливість, спонукаючи дітей самостійно встановлювати зв’язок між станом зубів і власним самопочуттям.

Словник: зуби, ясна, ротова порожнина, молочні зуби, різці, ікла, корінні зуби.

Матеріал: дзеркальце, малюнки з зображенням ротової порожнини і зубів, макет щелепи з зубами, малюнок хворого і здорового зуба.

Хід заняття:

  1. Запропонувати дітям роздивитися в дзеркальце свої зуби. Визначити, яку вони мають форму, колір.

  2. Розказати дітям, що в них зараз молочні зуби. Їх у дитини 20.

  3. Самостійні розповіді дітей про функції зубів.

  4. Розповісти дітям, що зуби мають неоднаковий вигляд, тому що в них різне призначення. Гострі різці знаходяться попереду і відкушують їжу. Загострені ікла по боках відривають її. А великі корінні зуби ззаду подрібнюють її.

  5. Запропонувати дітям з’їсти яблука і визначити роль кожного виду зубів у цьому процесі.

  6. Роздивитися на малюнку зображення хворого і здорового зуба. Чим вони відрізняються? Згадати, як почуває себе людина, коли в неї болить зуб.

Валеохвилинка “7 правил для здоров’я зубів”.

Сім правил для здоровя зубів”.

  • Їж найбільше сирих овочів і фруктів, нежирного м’яса, сиру, молока.

  • Не захоплюйся солодощами, особливо тими, що застряють у зубах та прилипають до них.

  • Не їж водночас холодну і гарячу їжу.

  • Не розгризай зубами горіхи, кістки, олівці та інші тверді предмети. Ними ти можеш пошкодити зубну емаль і навіть зламати зуб.

  • Ходи й сиди прямо. Неправильна постава може зашкодити твоїм зубам.

  • Щонайменше двічі на рік відвідуй зубного лікаря. Звертайся до нього при перших ознаках хвороби зубів та ясен.

  • Щодня чисть зуби пастою з фтором. Ретельно полощи рот після інших прийомів їжі.

Бесіда “З чого складається зуб”.

Зуби виконують дуже важливу роботу протягом життя, тому вони мають складну будову. Ось з чого складається зуб:

  1. Зверху – тверде покриття з емалі.

  2. Під емаллю є ще одне тверде покриття – дентин.

  3. Під дентином – м’яка тканина, в якій проходять кровоносні судини.

  4. У всіх зубів є корені, які закріплюють зуби, щоб вони не хиталися.

Розповідь “Догляд за зубною щіткою”.

Зубна щітка легко забруднюється, тому її необхідно тримати в абсолютній чистоті.

  • Після чищення зубів щітку треба промити теплою водою, ретельно очистити від залишків їжі, зубної пасти.

  • Зберігати її потрібно так, щоб вона мала змогу висохнути, наприклад, в склянці голівкою вверх.

  • Якщо щетина почала зношуватися, треба попросити батьків, щоб вони замінили щітку на нову.

  • Користуватися однією щіткою можна 3–4 місяці.

  • Необхідно користуватися тільки індивідуальною зубною щіткою.