Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Методичні рекомендації до теми: “орган зору – очі”. І тиждень

Спостереження. Роздивитися очі, описати колір, форму, згадати, якого кольору очі в мами, тата, інших родичів. Визначити закономірність: в одній родині колір очей батьків і дітей в основному співпадає. Відмітити, що в очах знаходиться в самому центрі, яку вони мають форму, подумати, що це за шкірка з волосинками, яка прикриває око, визначити, навіщо людині вії.

Розгляд ілюстрацій з зображенням людей, що проживають на різних континентах: китайця, ескімоса, африканця, европейця для розширення уявлення дітей про різноманітність форм, кольору і розрізу очей людей, що проживають в різних регіонах планети.

Читання книги “Рости здоровим” (c. 34–37), журналу “Древо познания”.

Загадки про очі.

  • Віконця то зачиняються, то відчиняються.

  • Кругле озеречко ніколи не замерзає.

  • Були собі два брати,

І обидва Кіндрати,

Через дорогу живуть,

А один одного не бачать.

  • Живе мій братик за горою, не може зустрітись зі мною.

Два сусіди – непосиди вдень на роботі, а вночі на відпочинку.

Заняття:

Тема: “ Знайомство з органом зору – очима”.

Програмовий зміст. Ознайомити з оком як важливим органом людського тіла. Роз’яснити будову ока. Навчити дітей визначати стан людини, її настрій по очах. Ознайомити з елементарними правилами збереження зору.

Словник: око, вії, повіки, райдужна оболонка, очне яблуко.

Матеріал: люстерко для кожної дитини, ілюстрації з зображенням людей різної національності, зображення дітей з різним виразом обличчя.

Хід заняття:

1.Загадка.

  • Маленькі, кругленькі, а весь світ бачать. (Очі).

2.Робота з дзеркальцями. Завдання: розповісти про свої очі (якого кольору, великі чи малі, круглі чи продовгуваті, веселі чи сумні).

3.Дидактична вправа “Далеко-близько”. Запропонувати дітям назвати предмети, які знаходяться далеко, близько. Чим вони відрізняються?

4.Бесіда “Для чого людині очі?”

5.Обіграти сюжет: “Хлопчику в око потрапила порошинка, ваші дії?”

Валеохвилинка “Гімнастика для очей”:

  • міцно стулити повіки на три – п’ять секунд, а потім на три – п’ять секунд відкрити очі (6–8 разів);

  • 1–2 хвилини швидко кліпати очима;

  • закрити очі та обережно масажувати повіки коловими рухами пальців у напрямку носа, а потім у зворотному напрямку;

  • обережно надавлювати трьома пальцями на закриті повіки 1–2 секунди (3–4 рази);

  • дивитися перед собою 2–3 секунди, потім перевести погляд на кінчик носа 3–5 секунд (6–8 разів);

  • прикрити повіки, очі одвести вгору, зробити ними колові рухи за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки (6–8 разів).

Бесіда “Що ви знаєте про очі?”

Мета: розширити знання дітей про орган зору. Подати інформацію про те, що за допомогою очей ми розрізняємо колір предметів, їх форму, розмір. Дати установку на необхідність бережливого відношення до очей, тому що їх легко пошкодити. Використати прийом аналогії й порівняння з райдугою: багато кольорів має райдуга – райдужна оболонка ока надає забарвлення нашим очам, тому вони різного кольору.

Д/гра “Що змінилося?”

Хід гри. За сигналом дитина закриває очі. У цей час треба заховати якийсь предмет. Дитина має сказати, який предмет відсутній на столі.