Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Читання ю.Старостенко “Ходить така чутка”. Ііі тиждень

Заняття:

Тема: “Будеш вуха берегти–будеш гарно чути”.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з правилами бережливого ставлення до органів слуху, правилами догляду за ними. Виховувати потребу дбати про чистоту вух. Розповісти дітям про деякі захворювання органів слуху. Навчити їх засобам профілактики цих захворювань.

Словник: профілактика, отит, запалення середнього вуха, сірка, промивання, лор.

Матеріал: дзеркальце лора, паличка з ватою, сюжетні картинки з зображенням процесу догляду за вухами.

Хід заняття:

  1. Д\гра “Чуємо – не чуємо”. Діти повторюють слова вихователя з відкритими вухами і з закритими ватою.

  2. Розповісти дітям про сірку, що виділяється в слуховому проході і захищає внутрішнє вухо від пилу, бруду, дрібних комах. Вона потрібна людині, але коли її накопичується дуже багато, утворюється сірна пробка, яка погіршує слух. Тому необхідно періодично чистити вуха паличкою з ватою.

  3. Дати поняття про отит – запалення середнього вуха, яким часто страждають діти. Щоб запобігти захворюванню вух, треба виконувати всі призначення лікаря під час застуди.

  4. Розповісти дошкільникам про глухоту – втрату слуху. Як глухі люди пристосовуються до життя в суспільстві.

Бесіда “Як зберегти слух?”

Для того, щоб гарно чути, необхідно додержуватись деяких правил.

1. Ніколи нічого не засовувати ні в своє вухо, ні в чуже.

2. Якщо болить вухо, необхідно одразу ж сказати про це дорослим.

3. Не можна кричати нікому в вухо.

4. Не слухати гучну музику, бо відомо, що в людей, які працюють в шумних місцях, погіршується слух.

5. Обов’язково треба дивитись на того, з ким розмовляєш. Тоді почуте буде краще зрозуміти.

Зустріч з отолариногологом.

Валеохвилинка “Як за вухами доглядати”.

  • Ніколи не слухай дуже гучну музику.

  • Щоранку, вмиваючись, мий вуха і очищай вушну раковину від сірки.

  • Під час купання стеж, щоб вода не потрапила всередину вуха.

  • Ніколи нічого не встромляй в вухо.

  • Якщо в вухо залізла комаха, слід одразу ж звернутися до лікаря.

Прислівя про вуха.

  • У вухах кури ночували.

  • В одне вухо влізе, а в друге вилізе.

  • Люди забувають, що стіни вуха мають.

  • Нагомонів по самі вуха.

Д/вправа “Що у мене в руках?” Вихователь за спинами дітей маніпулює різними предметами (аркушем паперу, склянкою з водою, дзвіночками та іншими), а дошкільники повинні назвати дані предмети.

С\р гра “Лікарня”.

Читання г.Бойко “Про великі вуха”.

ІY ТИЖДЕНЬ

Заняття:

Тема: “Вушка люблять слухати ввічливі слова”. (Психічне здоров’я).

Програмовий зміст. Виховувати повагу до оточуючих дорослих та однолітків. Розкрити дітям зміст поняття “ввічливість”. Систематизувати правила ввічливої поведінки. Вчити дітей культурі спілкування. Вправляти дітей в аналізуванні своїх вчинків, в розумінні того, чи відповідають вони правилам ввічливості.

Словник: ввічливість, ввічлива поведінка, люб’язність, пестливий.

Матеріал: ілюстрації до творів В.Осеєвой “Три сина”, “Чарівне слово”.

Хід заняття:

  1. Спонукати дітей самостійно зробити висновок, що ввічливий той, хто завжди уважний, добрий до людей.

  2. Розіграти ситуацію “Біля входу у садок”, хто повинен ввійти першим: дорослий чи дитина?

  3. Запропонувати дітям згадати ввічливі слова: “Проходьте, будь ласка”, “Вибачте”, “Дозвольте пройти”...

  4. Д\гра “Вибери слово”. З запропонованих вихователем слів діти вибирають слова, які їм було б приємно чути завжди.

  5. Читання творів В.Осеєвой “Три сина”, “Чарівне слово”.

Приказки про ввічливість.

  • Лагідне слово ласкаве вухо любить.

  • Слово – не стріла, а глибоко ранить.

Д/вправа “Придумай пестливі слова”.

Діти діляться на дві команди і вимовляють по черзі пестливі слова. Виграє команда, яка назве більше слів.

Валеохвилинка “Як стати ввічливим?”

Для того, щоб бути ввічливою людиною, необхідно:

  • Користуватися словами ввічливого звертання: “Здрастуйте”, “До побачення”, “Будь ласка”, “Вибачте”, “Дякую”, “Дозвольте ввійти”.

  • Бути привітним з дорослими.

  • Не перебивати дорослих, не втручатися в їхню розмову.

  • В громадських місцях треба розмовляти спокійно, неголосно.

  • Товариша слухати уважно, не перебиваючи.

С\р гра “Сім’я”.