Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Читання г.Бойко “у слона болить нога”, э.Мошковская “Доктор”.

ІY ТИЖДЕНЬ

Заняття:

Тема: “Звідки я взявся?”

Програмовий зміст. Пояснити, що маленька дівчинка, підростаючи, стає жінкою. Дати поняття дітям про те, що дитину може народжувати тільки жінка. Дитина розвивається в животі матері і народжується в лікарні. Розказати, що їжа, яку споживає мама, допомагає дитині розвиватися.

Словник: вагітність, народження, розвиватися, пологи.

Матеріал: картинки з зображення вагітної жінки, немовлятка, лікарні.

Хід заняття:

  1. Роздивитися з дітьми малюнок, на якому зображена вагітна жінка. Розповісти, що дитину може народити тільки жінка. Маленька дитинка розвивається в животі матері. Там вона знаходиться дев’ять місяців, а потім народжується в лікарні.

  2. Пояснити, що необхідну їжу і кисень дитина отримує з материнського організму через трубку, яка називається пуповиною.

  3. Коли дитина народжується, вона робить перший вдих і починає плакати. Після народження їй більше не потрібна пуповина, тому її обрізають. Від неї залишається лише слід – пупок. Він є в кожної дитини.

Розповідь “Харчування і настрій вагітної жінки”.

Розповісти дітям, що для того, щоб народилася здорова дитина, мамі необхідно їсти багато овочів і фруктів, сиру, часто гуляти на свіжому повітрі, слухати спокійну музику, менше нервувати, бо дитина всередині все відчуває.

Прислівя про матір і дитину.

  • Дитина плаче, а матері боляче.

  • У дитини заболить пальчик, а у матері серце.

  • Матері своїх дітей жаль, хоч найменшого, хоч найбільшого.

  • На сонці тепло, а коло матері добре.

  • Пташка радіє весні, а дитя – матері.

Валеохвилинка “Діти і традиції давнини”.

В усі віки люди любили та оберігали дітей. Про здоров’я і життя дитини піклувалася вся сім’я.

  • В давнину немовля ніколи не клали в борозну, щоб воно не захворіло.

  • На хрестинах баба-повитуха роздавала всім букетики з квітучих трав, калини і хлібного колосу, їх зберігали і використовували для лікування.

  • Зілля, освячене на Маковія, клали в постіль породілля як оберіг від зла.

  • Зістрижене на постриженах дитини волосся клали у воду або спалювали, щоб маля завжди мало здоров’я.

  • Для довгого здоров’я і життя в подушку і купіль клали барвінок.

Бесіда “Що ти знаєш про свою сім’ю?”

Запитати в дітей:

  1. Чи знають вони ім’я та по-батькові дорослих членів своєї сім’ї.

  2. Де народилися і провели своє дитинство батьки, дідусі та бабусі?

  3. Як називали в дитинстві дорослих рідних?

  4. Як змінюється тіло людини з віком?

Д\ вправа “Впізнай стать за описом”.

Ведучий (вихователь або дитина) описує по пам’яті зовнішній вигляд хлопчика, дівчинки, чоловіка або жінки. Діти повинні сказати про кого йдеться мова.

С\р гра “Сім’я”.

Читання І.Грінчак “Мамині руки”, В.Багірова “Мій дідусь”, П.Воронько “Оленка маленька”, “Малий”, О.Лупій “Найгарніша”, І.Кульська “Мамине свято”.

Підсумкові запитання:

  1. Роль серця в організмі людини.

  2. Скільки крові в організмі дитини?

  3. Навіщо кров людині?

  4. Від чого виникають синці?

  5. Як треба обробляти рану?

  6. Де розвивається дитинка до народження?

  7. Від чого в нас пупок?

Розвага “Мандрівка в країну Валеологію”.

Мета: Закріпити вміння дітей в описах-загадках впізнавати головні органи (мозок, печінку, серце, шлунок, нирки, легені). Конкретизувати уявлення, що коли неправильно харчуватися, виникає хвороба. Виховувати інтерес до валеологічного фольклору (прислів’я, приказки, загадки про здоров’я). Пропагувати здоровий спосіб життя.

Ведуча. Діти, я хочу пригостити вас чарівним напоєм. Візьміть, будь ласка, стаканчики і випийте напій. А тепер закрийте очі і чекайте. Через мить ми перенесемося в країну Валеологію, мешканці якої з задоволенням поділяться з нами секретами здоров’я і багато чому нас навчать.

Здоровій. Здрастуйте, діти Я – президент країни Валеології і дуже радий вітати вас. Познайомтесь з моїм першим помічником – магістром Валеології.

Магістр. Я з радістю поспілкуюся з вами, малята, бо люблю розумних дітей, а якщо ви до нас потрапили, то, я впевнен, вас цікавить ваше здоров’я.

Здоровій. Діти, скажіть мені, що таке валеологія?

Діти. Валеологія – наука про здоров’я. Вона дуже молода. Хто вивчає валеологію, той знає будову тіла людини, знає, як правильно харчуватися, як загартовувати свій організм, щоб жити здоровими і радіти кожному дню.

Здоровій. Молодці, діти, ви дали правильну відповідь, тому ми з великим задоволенням пограємо з вами.

Магістр. Я хочу знати чи добре ви знаєте будову скелета. Зараз ви розіб’єтесь на дві команди. Перед кожною командою я поставлю мольберт з великими аркушами паперу, на яких ви будете малювати кістки скелета, які я буду називати, поки ви не намалюєте весь скелет.

(Діти грають разом з Магістром).

Здоровій. А тепер назвіть, будь ласка, які системи організму ви знаєте, а я вам допоможу.

  • За допомогою чого ми дихаємо? (Відповіді дітей).

  • Що входить в кровоносну систему нашого організму? (Відповіді дітей)

  • Що вміє наша шкіра?

  • А тепер згадайте самі, що ще ви знаєте про свій організм. І ми зможемо визначити, кого назвати мешканцями країни Валеології.

Здоровій. Мені дуже приємно слухати такі розумні відповіді. І ми хочемо з Магістром загадати вам загадки про ваш організм. Чи справитесь ви з цим завданням?

Діти. Ми любимо відгадувати загадки і не боємося ваших запитань.

Магістр. Тоді слухайте уважно, відповідайте відважно.

Здоровій.

  • Що за орган такий у людини,

Що, як насос, не стоїть не хвилини?

Зліва знаходиться він у грудині,

І не прожити без нього людині?

Кров безперервно качає уміло

Через всі органи нашого тіла,

Тому мотором зовуть недарма,

Хоч невелика у нього вага.

Вдень і вночі стукотить без упину,

Щоб забезпечити киснем людину.

Діти. Це ж серце – важливіший орган людини.

Магістр. Слухайте ще одну загадку.

  • Що то за орган такий у людини,

Ніби великі мішки із резини,

Що розташовані в нашій грудині,

Їх розділяють на дві половини.

Дихаєм ними завжди, щохвилини,

Діти . Це ж наші легені.

Магістр. Ви дуже розумні діти. Я хочу ще спитати, чи знаєте ви прислів’я та приказки про здоров’я. Якщо знаєте, то давайте пограємо ось в яку гру: ми зі Здоровієм в одній команді, а ви, діти, в іншій, будемо по черзі називати прислів’я або приказки. Виграє та команда, яка остання назве приказку. Почали. – Сміх, повітря і вода – наші найкращі друзі.

Діти. – Вода все очищає.

Здоровій. – Хто день починає з зарядки, у того здоров’я в порядку.

Діти. – Найбільше багатство – здоров’я.

Магістр. – Здоров’я усьому голова.

Діти. – Здоров’я маємо – не дбаємо, а втратимо – плачемо.

Здоровій. – Немає щастя без здоров’я.

Діти. – Спиться – здоровиться.

Магістр. – Веселий сміх – здоров’я.

Діти. – Іржа їсть залізо, а смуток – серце.

Здоровій. Молодці, діти, ваша взяла, ви виграли, бо ваше слово було останнім. Нам було дуже приємно з вами спілкуватися і ми вважаємо вас справжніми мешканцями країни Валеології.

ТРАВЕНЬ

Тема: НАШЕ ЗДОРОВ’Я – В НАШИХ РУКАХ”.

Мета: Дати поняття про частини доби, режим дня, необхідність його дотримування. Познайомити дітей з основними правилами харчування, культурою поведінки за столом. Дати уявлення про цілющі властивості води, сонця і повітря, їх роль в загартуванні організму людини. Виховувати звичку піклуватися про власне здоров’я.