Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Читання і.Глєбова “Про тебе” (с. 5), м.Познаньська “Ромашка”. Ііі тиждень

Розгляд плакатів з зображенням дихальної системи.

Заняття:

Тема: “Знайомство з органами дихання”.

Програмовий зміст. Познайомити дошкільників з будовою дихальної системи, з принципом роботи легень. Розповісти про роль повітря в житті людини. Пояснити дітям необхідність перебування на чистому повітрі. Закріпити навички догляду за чистотою носа.

Словник: легені, кисень, органи дихання.

Матеріал: малюнок легенів, картки–схеми фізичних вправ.

Хід заняття:

  1. Розповісти дітям, що для життя нам необхідне повітря, в якому міститься кисень. З повітря, яке ми вдихаємо, легені отримують кисень. Вони ж видихають вже використане повітря.

  2. ”Легені – трудівники”. Вони працюють дуже напружено, без зупинки все наше життя. Щоденно ми робимо двадцять три тисячі вдихів. В кожного з нас двоє легенів – праве і ліве. Вони знаходяться в грудній клітині.

  3. ”Рух – це життя”. Пояснити дітям, що для організму дуже корисні вправи на свіжому повітрі (в лісі, в горах). Тут повітря значно чистіше, ніж в містах.

  4. Р/гра “Насоси” (вправи на дихання).

  5. Повторити правила користування носовою хусточкою.

Досліди на визначення системи роботи легень.

Взяти губку і посудину з водою. Стиснену губку занурити у воду і відпустити. Губка набере воду – цей процес аналогічний вдиху. Потім воду відтиснути. Це – видих.

Валеохвилинка “Що вміють легені”.

  • Визначити значення легень у житті живого організму (міцно стулити вуста, пальцями затиснути ніс і полічити мовчки, скільки можна перебувати в такому стані, не дихаючи).

  • Визначити перевагу дихання носом (затиснувши ніс, дихати відкритим носом, потім навпаки, закрити рота і дихати носом).

  • Визначити функції легень (покласти руки на груди, глибоко вдихнути повітря, щоб відчути, як розширюються груди).

Бесіда “Легені треба берегти”.

Треба з дитинства запам’ятати, що неувага до власного здоров’я веде до серйозних захворювань. Існує кілька способів зміцнити легені:

  1. Намагатися менше дихати забрудненим повітрям, не гуляти біля проїжджої частини.

  2. Частіше просити батьків, щоб вони виїздили з дітьми в парк, ліс, за місто, де повітря набагато чистіше, ніж у місті.

  3. Треба слухати порад батьків, як вберегтися від простуди. Менше застуд – здоровіші легені.

  4. Ніколи в житті не палити і не вдихати дим від цигарок.

Р\гра “Утримай сніжинку”. Діти повинні рухатися від риски до риски, утримуючи в повітрі паперову сніжинку, постійно дмухаючи на неї.

С/р гра “Лікарня”.

Читання в.Парамонова “Лікар”.

ІY ТИЖДЕНЬ

Заняття:

Тема: “Як уберегтися від грипу”.

Програмовий зміст. Розповісти дітям про грип. Роз’яснити їм шляхи, якими віруси потрапляють до організму людини. Пояснити дітям, як уберегтися від простуд і як поводитися, якщо хтось захворів на грип. Прищеплювати гігієнічні навички користування носовою хусточкою. Виховувати вміння співчувати хворим людям.

Словник: грип, епідемія, простуда, вірус, органи дихання, гігієнічні навички.

Матеріал: плакат, на якому зображені правила поведінки під час епідемії грипу.

Хід заняття:

  1. Розповісти дошкільникам, що грип – це хвороба, яку спричиняють віруси. З усіх інфекційних захворювань грип швидше за всіх передається від одної людини до іншої. Під час епідемії можуть одночасно захворіти мільйони людей. Існує багато видів вірусів грипу.

  2. Роз’яснити дітям, що багато вірусів потрапляє в наш організм через органи дихання, тому не можна дихати ротом, а тільки носом, бо в носі є захист – волосинки.

  3. Поява хлопчика-Чихайлика. Разом з дітьми пояснити йому, що хвороба розповсюджується через кашель і чхання, тому необхідно обов’язково закривати рот і ніс при чханні.

  4. Розказати дошкільникам, що для того, щоб скоріше видужати, необхідно вживати порічки, капусту, моркву, лимони, апельсини, перець, чорну горобину, які містять багато вітаміну С. Він допомагає швидко відновлювати сили.

  5. Д\гра “Лялька захворіла”.

Розповідь “Поведінка хворого”.

Як правило, грип у дітей проходить без особливих ускладнень, але, щоб не ризикувати, треба виконувати такі вимоги:

  1. Не вставати з ліжка, поки хоча б три дні не протримається нормальна температура.

  2. Без умовлянь приймати ліки, які призначив лікар і дає мама.

  3. Необхідно пити більше води, фруктових соков та іншої рідини: це допоможе вивести з організму вірус грипу та знизити температуру.

  4. Не боятися провітрювати кімнату, де знаходиться хворий, щоб там завжди було чисте повітря.

Валеохвилинка “Щоб не захворіти, треба так робити”.

Для того, щоб рідше хворіти, необхідно додержуватись таких правил:

  • Не обіймати і не цілувати хворих;

  • Відходити якомога далі від людини, яка чхає чи кашляє;

  • Не переохолоджуватися. Переодягатися, якщо спітнів;

  • Намагатися не перебувати на протягах.

С\р ігри “Сім’я”, “Лікарня”. Запропонувати дітям сюжети про лікування і догляд за хворими на грип і поведінку оточуючих.