Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Жовтень

Тема: “НАШІ РУКИ”.

Мета: Ознайомити дітей з будовою руки, зі значенням рук в житті людини. Визначити функції рук. Виховувати повагу до працьовитих людей. Спонукати дітей до самостійного виконання правил гігієни.

Методичні рекомендації до теми: “наші руки”. І тиждень

Спостереження. Порівняти руки дітей і дорослих, зовнішній вигляд, будову рук. Визначити, що дитячі руки менші за розміром, більш пухкі та ніжні. Відмітити, що в них є долоня, пальці, а всі пальці мають різний розмір і свою назву.

Розгляд ілюстрацій з зображенням будови рук людини і верхніх кінцівок мавпи, а також дій, які виконують люди і мавпи за допомогою верхніх кінцівок. Зробити висновок про їх будову і функції.

Загадки про руки.

  • Дві матері по п’ять синів мають.

  • Часто їх разом стискають, а імена різні мають.

Заняття:

Тема: “Які наші руки?”

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з будовою руки. Вивчити складові частини верхніх кінцівок. Спонукати дітей до заучування назви пальців. Ознайомити дошкільників з будовою пальців, дати поняття про фаланги пальців. Закріпити знання дітей про руки як невід’ємну частину людського організму.

Словник: плече, лікоть, кисть, долоня, пальці, фаланги.

Матеріал: плакати з зображенням тіла верхніх кінцівок людини, кисті, з визначенням фаланг пальців.

Хід заняття:

  1. Загадка: На світ разом народились,

І ніколи не різнились,

Одинакові на вид:

Одна другу доглядає,

Одна другу обмиває,

Так, як добрим сестрам слід.

Де одна, там друга буде.

І усюди добрі люди

Звикли бачить їх обох:

Як одна чогось не вдіє,

Зразу ж друга підіспіє –

І пороблять діло вдвох. (Руки).

  1. Розглядання рук. Дати поняття про те, що руки ще називаються “верхні кінцівки”.

  2. Вивчити назви частин руки: плече, лікоть, кисть, долоня, пальці.

  3. Д/вправа “Ручка права, ручка ліва”. (Виконувати запропоновані вихователем дії правою і лівою рукою за вказівкою).

  4. Фізкультхвилинка. Р\гра “Пташки прилетіли”.

  5. Звернути увагу дітей на те, що чотири пальця складаються з трьох частинок (фаланг), а великий палець –з двох.

  6. Д\гра “Скільки вас і як вас звуть?” Порахувати пальці, вивчити назви кожного пальця: великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець.

Валеохвилинка “Як звуть наші пальчики?” (Закріпити вивчені на занятті назви пальців).

Читання і.Січовик “Пальчики”, в.Багірова “Полікую книжку”, г.Сапгір “За роботу, за роботу”, укр. Нар. Казки “Іван-Побиван”, “Котигорошко”. Іі тиждень

Загадки про пальці.

  • П’ять братів – одне ім’я.

  • П’ять братів роками рівні, а ростом різні.

  • П’ять братів поруч живуть, один одному допомагають,

Досліди “Чи можна прожити нам без рук?” Запропонувати дітям вмити обличчя, розчесати волосся, переодіти шорти, з’їсти яблуко без допомоги рук. Зробити висновки наскільки це зручно і можливо.

Заняття:

Тема: “Що вміють наші руки”.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей зі значенням рук в житті людини. Пояснити, що руки можуть згинатися і розгинатися. За допомогою рук ми берем предмети і утримуємо їх. Дати дошкільникам зрозуміти: щоб руки добре слугували їм, вони повинні бути сильними, а для цього необхідно руки тренувати. Закріпити знання про користь фізичних вправ.

Словник: згинатися, розгинатися, сила, тренування.

Матеріал: картки-схеми з різним положенням рук, картинки з зображенням людей, що виконують різноманітні дії.

Хід заняття:

  1. Запропонувати дошкільникам картинки, на яких зображені люди, що виконують різноманітні дії. Описати їх, повторити самостійно дії.

  2. Д\гра “Що вміють наші руки?” Діти діляться на дві команди. Вони по черзі, за допомогою пантоміми, зображують дії, які можуть робити руки (писати, в’язати, шити, чистити картоплю та ін.). За кожну відповідь команда отримує фішку. Виграє команда, яка назве більше дій.

  3. Р\гра “Повтори за схемою”. Вихователь демонструє картки-схеми з різним положенням рук, діти повинні повторити їх. Виконання рухів під музику.

  4. Як треба берегти свої руки? Роздуми дітей.

Валеохвилинка “Гімнастика для пальців”.

Дати дітям поняття про те, що розвиваючи дрібні м’язи рук, вони тренують мозок. Якщо дитина вміє ліпити, малювати, викладати мозаїку, вирізувати ножицями, то вона швидше навчиться писати і краще буде вирішувати логічні завдання, ніж дитина, яка не володіє переліченими вміннями.

  • Потягусі”.

1. Зчепити пальці в замок.

2. Розвернути руки і витягнути їх вперед.

3. Розслабити руки.

  • Розминка”.

1. Пальцями однієї руки по черзі розминати ділянки між пальцями другої руки.

2. Те саме зробити з другою рукою.

“Кицька”.

1. Різко зігнути напружені пальці, як розлючена кицька.

2. Плавно розпрямити пальці.

“Рахівничка”

1. Руки перед собою, пальці напружені.

2. По черзі згинати пальці, починаючи з великого, і рахувати: “Один, два, три...”

3. Розгинати і рахувати в зворотному порядку.

4. Те саме зробити, починаючи з мізинця.

5. Розслабити руки.

  • Тюльпан”

1. Зімкнути долоні у форму бутона тюльпана.

2. Повільно розправляти напружені пальці.

3. Закінчити енергійним розкриттям “пелюсток тюльпана” і розслабити руки.

  • “Метелик”

1. Скласти напружені кисті рук разом зворотним боком.

2. Швидкими різкими рухами махати ними, як метелик крилами.

  • “Птах”

1. Скласти кисті рук разом зворотним боком.

2. Повільними плавними рухами махати розслабленими руками, як птах крилами.

  • “Віяло”

1. Зігнути руки в локтях перед собою. Кисті рук розслаблені.

2. Обмахуватися руками широкими рухами, як віялом.

  • “Орел”

1. Розвести розслаблені руки в сторони.

2. Помахати вгору-вниз широкими плавними рухами, імітуючи політ орла.

Бесіда про необхідність високого умивання рук холодною водою, що сприяє загартуванню організма і запобігає захворюванню ангіною.

Читання. М.Коцюбинський “Десять робітників”, П.Ребро “Працьовита швачка”.

С\р гра “Ател’є”.