Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
23
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Читання м.Пономаренко “Оля, Сонко й сонечко”, б.Данилович “Два сонечка”. Іі тиждень

Заняття:

Тема: “ Навіщо людині очі?”

Програмовий зміст. Розкрити дітям значення зору для сприймання навколишнього світу. Дати поняття, що завдяки зору ми діємо впевнено, чітко, швидко. Виховувати бережливе ставлення до очей, доброзичливість до людей з вадами зору.

Словник: зір, зрячий, дивитися, придивлятися, гострий зір, профілактика.

Матеріал: дзеркальце для кожної дитини, маленькі і великі предмети, різнокольорові стрічки, пов’язка для очей.

Хід заняття:

  1. Д\вправа “Віконечка закрилися”. Діти заплющують очі і деякий час сидять в повній темряві. Таким чином дошкільників підводять до думки, що очі дійсно є “віконечками” в світ.

  2. Довести дітям, що завдяки очам люди можуть розвивати спостережливість. Д\гра “Знайди відмінності”.

  3. Розповісти дошкільникам, що по очах можна визначити стан здоров’я людини, її настрій. Запропонувати дітям відтворити веселий і сумний вигляд.

  4. Прокоментувати необхідність бережливого відношення до очей.

Досліди “Чи можна жити без очей?”

Запропонувати дітям виконати наступні завдання:

– пройти по покладеній на підлозі мотузці з розплющеними, а потім з заплющеними очима;

– роздивитися картину в темній кімнаті;

– сидіти з широко розплющеними очима, не даючи собі змоги моргати очима;

– описати картинку, піднісши її до самих очей;

– попасти в ціль, закривши одне око.

Під час проведення дослідів переконати дітей, що завдяки здатності бачити, ми можемо орієнтуватися в просторі, координувати свої рухи. Для того, щоб гарно роздивитися предмет необхідне гарне освітлення. Відстань від очей до предмета не повинна бути ні занадто близькою, ні занадто далекою. Людині зручніше дивитися, використовуючи обидва ока, а повіки служать для захисту очей.

Валеохвилинка “Що можуть наші очі”.

Спонукати дітей самостійно дійти до висновку, що за допомогою очей ми сприймаємо світло, розрізняємо колір предметів, їхній розмір, відстань між ними – далеко вони чи близько. Очі підказують нам, в який бік треба рухатися, як ставити ноги, діяти руками.

Бесіда “Як себе поводити, щоб не засмучувати оточуючих”.

Розповісти дітям, що для того, щоб люди мали бажання з ними спілкуватися і очі оточуючих завжди були веселі і лагідні, необхідно притримуватись деяких моральних правил:

  1. Радіти успіху товариша.

  2. Завжди говорити тільки правду.

  3. Не перекладати свою провину на інших.

  4. Дорожити довірою дорослих і товаришів.

  5. Виконувати все, що пообіцяєш.

  6. Нікого не ображати – ні словом, ні вчинком.

  7. Піклуватися про молодших, захищати тих, хто слабше.

Д/вправи “Стань веселим, стань серйозним”.

За вказівкою вихователя, діти, змінюючи вираз очей, міміки зображують веселу, сумну, розлючену, збентежену, вередливу людину.

Д/гра “Який настрій зображено”.

Дітям пропонується роздивитися картинки–схеми, на яких зображені чоловічки з різним виразом обличчя, і визначити, який в них настрій.

С\р гра “Сім’я”.

Читання укр. Нар. Казка “Як білка і заєць один одного не впізнали”. Ііі тиждень

Прислівя про очі.

  • Очам страшно, а руки роблять.

  • Бачить око, та зуб не йме.

  • Збреше, і оком не моргне.

  • Очі – дзеркало душі.

  • Бачить око далеко, а розум ще далі.

  • Одні очі і плачуть, і сміються.

  • Вір своїм очам, а не своїм речам.

Заняття:

Тема: “Очі – дзеркало душі, очі треба берегти ”.

Програмовий зміст. Вивчити з дітьми правила догляду за очима, а також навчити їх надавати першу допомогу при попаданні в око сторонніх предметів. Познайомити дітей з професією офтальмолога (окуліста) і змістом його роботи. Виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

Словник: офтальмолог, окуліст, зір, профілактика, травма, перша допомога, окуляри.

Матеріал: плакати з зображенням ситуацій, які не можна допускати, щоб не поранити око і не порушити зір.

Хід заняття:

  1. Прихід Орла, професора Окулярова, з пацієнтом – Вовчиком Сіромахою. Знайомство з професією лікаря-офтальмолога (окуліста).

  2. Проведення “операції” по видаленню з ока вовчика шматочка гілочки, промивання його травмованого ока.

  3. Вивчення правил догляду за очима:

  • Коли вмиваєшся вранці або перед сном, ретельно промивай повіки. Цим вбережеш очі від запалення.

  • Якщо очі чухаються, необхідно сказати батькам. Це може означати, що починається запалення.

  • Якщо в око щось потрапило (частинка бруду або пилу, вія), необхідно промити око водою або витягнути те, що потрапило за допомогою шматочка мокрої вати. Це повинен зробити хтось із дорослих.

  • Ніколи не можна терти очі брудними руками, щоб в око не потрапили мікроби.

  1. Д\гра “Можна – не можна”. Запропонувати дітям картинки з зображенням ситуацій, в яких можна або не можна поранити око. Діти повинні прокоментувати та розіграти їх.

Валеохвилинка “Правила збереження зору”.

  • Коли малюєш або дивишся книжку, то світло повинно падати зліва і не світити в очі.

  • Ніколи не нахиляйся низько над книжкою або малюнком.

  • Увечері вмикай настільну лампу.

  • Через кожні 15–20 хвилин роби перерву, щоб очі відпочили.

  • Ніколи не малюй і не роздивляйся картинки лежачи.

  • Не дивись телевізор більше, ніж півтори години на день.

Бесіда “Що ми бачимо вночі”.

Розповісти дітям, що вночі, коли ми всі спимо, наш мозок продовжує свою роботу і дивимось “внутрішнім зором” різнокольорові сни. Все, що відбувається з нами уві сні, здається нам реальністю, поки ми спимо. Але ми не завжди запам’ятовуємо сни після пробудження. Часто нам сняться події, які відбувалися з нами раніше. Інколи нам сняться страшні сни, які називаються кошмарами. Щоб наші очі гарно відпочивали, треба лягати вчасно спати і не грати в шумні ігри перед сном.

С/р гра “Лікарня”.