Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Серія.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
31.08.2019
Размер:
1.88 Mб
Скачать

Тема 5. Період стабілізації в Європі та Північній Америці (1924–1929 рр.) 253

Завдання 6. Країна і дата

Команда повинна назвати країну і дату події, про яку говорить

вчитель.

1. Президентом країни став І. Мосцицький ( Польща, 1926 ).

2. Перебування при владі прем’єр-міністра Антоніна Швегла ( Че-

хословаччина, 1922–1929 ).

3. Вступ до Ліги Націй з одночасним отриманням позики в розмірі

250 млн золотих крон ( Угорщина, 1927 ).

4. Убивство націоналістом лідера іншої партії С. Радича ( Югосла-

вія, 1928 ).

5. Смерть короля Фердинанда ( Румунія, 1927 ).

6. Вибух у столичному соборі з метою вбивства голови уряду ( Бол-

гарія, 1925 ).

7. Убитий радянський повпред П. Войков ( Польща, 1927 ).

8. Татарбунарське повстання ( Румунія, 1924 ).

9. Перебування при владі уряду Ерріо ( Франція, 1924–1925 ).

Підбиття підсумків. Оголошення результатів.

Урок 34

Підсумкове узагальнення

Мета: узагальнити та систематизувати матеріал, який вивчався

протягом навчального року.

Хід уРОКу

і. організаційна частина уроку

іі. мотивація діяльності учнів

Бесіда

1. Які теми курсу вивчались протягом року?

2. Який хронологічний період вивчався?

3. Як би ви охарактеризували цю епоху?

ііі. основна частина уроку

Завдання 1. Пояснити зміст термінів

Учитель пропонує учням назвати по черзі поняття й терміни

з теми та пояснити їх зміст. Наприклад:

1. Імперіалізм.

2. Дуалістична монархія.

3. Технічний прогрес.

254 Усі уроки до курсу «Всесвітня історія». 10 клас

4. Державне регулювання економіки.

5. Нація.

6. Націоналізм.

7. Національний рух.

8. Латифундизм.

9. Гонка озброєнь.

10. Мілітаризм.

11. Шовінізм.

12. Анексія.

13. Репарація.

14. Контрибуція.

15. Більшовизм.

16. Громадянська війна.

17. «Воєнний комунізм».

18. Комінтерн.

19. Фашизм.

20. Корпоративна система.

21. Ізоляціонізм.

22. Неп.

23. Модернізм.

24. Авангардизм.

25. «Втрачене покоління».

26. Масова культура.

27. Джаз.

28. Мюзикл.

Учитель може продовжити цей перелік доти, доки не будуть на-

звані всі основні терміни курсу.

Завдання 2. Знання хронології

Учитель пропонує учням запитання по датах.

Коли:

1) відбулась Паризька мирна конференція;

2) створено Лігу Націй;

3) підписано Вашинґтонський договір;

4) розпочалося втілення планів Дауеса та Юнга;

5) відбулись революції в Росії, Туреччині, Угорщині і Німеччині;

6) до влади в Італії прийшли фашисти.

Завдання 3. «Словесний теніс»

Цей вид змагання передбачає обмін запитаннями з тем між ко-

мандами. Гру починає перша команда, яка ставить запитання двом

Тема 5. Період стабілізації в Європі та Північній Америці (1924–1929 рр.) 255

іншим, потім те саме роблять друга та третя команди. Надавати

відповідь на запитання треба одразу. Під час гри необхідно стежи-

ти, щоб кожна команда поставила однакову кількість запитань

і дала однакову кількість відповідей. Словесний теніс триває 5–7 хв.

Перед початком змагання команди мають хвилину на підготовку

запитань. Максимальна оцінка за цей конкурс — 6 балів. При цьо-

му враховується й те, які запитання поставили команди, і те, як

вони відповідали на запитання своїх суперників.

Запитання стосуються теми «Світ на початку ХХ ст.».

Завдання 4. Складання есе

Рекомендації зі складання есе дивись на с. 77.

Потім команди отримують теми для есе.

1-а команда. Наслідки Першої світової війни

2-а команда. Тоталітаризм як метод розв’язання повоєнних проб-

лем.

3-я команда. Кроки європейських урядів зі стабілізації економі-

ки у післявоєнний період.

Для складання есе учням надається 5 хв. Слово для відповіді

надається одному представнику, який висловлює точку зору всієї

команди.

Максимальна оцінка конкурсу 6 балів.

Завдання 4. «Риб’ячий скелет»

Командам надаються плакати, на яких намальовано «риб’ячі

скелети» ( див. с. 151 ). Учитель пояснює правила виконання завдан-

ня: риб’яча голова — назва запитання, ребра — зміст або напрями

вирішення, хвіст — висновок.

Максимальна оцінка за цей конкурс 5 балів.

На виконання завдання надається 5 хв.

За допомогою цього методу вони повинні охарактеризувати особ-

ливості розвитку культури у 20-х рр. ХХ ст.

1-а команда. Освіта.

2-а команда. Наука і техніка.

3-я команда. Література і мистецтво.

Урок 35

резервний

Навчальне видання

Серія «12-річна школа»

МОКРОГУЗ Олександр Петрович

РОЗУМІЄНКО Олександра Євгенівна

УСі УРОКи ДО КУРСУ «вСЕСвіТнЯ іСТОРіЯ»